Tsirgumäe ratsaplats

Leader meede ja Valgamaa PartnerluskoguMeil on ääretult hea meel, et Valgamaa Partnerluskogu ja Leader meetme toel on valminud Tsirgumäe ratsaplats Taheva Karjamõisa keskuses.

Ratsaplatsi suurus on 20 m x 40 m. Plats on piiratud puitpiiretega. Platsi katteks on liiv.

Projekti eesmärk ja oodatavad tulemused

Ehitada ratsaplats kogukonna liikmetele ja kohalikele noortele turvaliseks ratsutamiseks ja ratsutama õppimiseks (sh ratsutamisteraapia läbiviimiseks) Taheva Sanatooriumi ja Hargla Noortekeskuse läheduses asuva Taheva Karjamõisa keskusesse.

Ratsatreeningute läbiviimisega tekivad uued vaba aja veetmise võimalused läbi erinevate hobustega seotud tegevuste, mis omavad positiivset mõju eriti noorte arengule. Soovijatel tekib võimalus ratsaspordiga tegelemiseks kvalifitseeritud treeneri (Marelle Mangus) juhendamisel. Tänu ratsaplatsile saab korraldada erinevaid hobuteemalisi ja muid avalikke kogukonnale suunatud üritusi, mis on atraktiivsed ka kaugematele külastajatele. Korralik hobuste treeningplats loob võimaluse läbi viia traditisiooniliste hobutööde õpitubasid, mis lisaks ratsutamisele avardab noorte maailmapilti ning loob neile uusi võimalusi karjäärivalikutes.

Ratsaplatsi avamine

Ratsaplats avati 28. juunil õdusa peoga, kuid pildid ja jutt sellest täpsemalt peagi blogipostituses.

Comments are closed.