Mesindus

Mesilastega askeldamisest võib saada ökoküla üks toredamaid tegevusi. Mesilased oma hoolsa tööga kannavad kokku head meesaaki, suira, vaha, taruvaiku. Nende tegutsemist on aga ka lihtsalt väga mõnus jälgida. Eks nad ise on omaette kogukond, kus sees oma reeglid ja elukorraldus. Sellest arusaamine võtab aega, aga seda suurem on rõõm, kui ükskord tabad  ennast neid kogemusi omandamas.

Parmu küla on ilmselt ideaalne koht mesilastega tegelemiseks. Meie ümber on palju metsi ja niitusid, kust mesilased oma saagi koguvad ja ilmselt pole karta, et nad kuskil herbitsiidide või muude mürkide lõksu kukuvad. Kindlasti saame koguda pärna, kanarbiku, paju jt. taimede mett.

Hea inimene, kui tunned endas mesiniku hinge ja soovi meie kandis olla ja tegutseda, võta ühendust. Pole ilmtingimata oluline, kui suur on su eelnev kogemus, tähtis on soov hingest seda asja teha. Väga tähtsaks peame ka oskust oma teadmisi ja kogemusi teistega jagada. Korraldada oma mesilas väikseid kursusi ja talguid. Usume, et meile sobiks 20-30 taruga mesila, kus peaeesmärgiks pole mitte võimalikult suure saagi väljapumpamine, vaid erinevad uurimised, katsetamised ja suhtlemine. Oleme valmis mesila rajamisel ja oma elu korraldamisel jõu ja nõuga kaasa aitama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.