Jääkelder – 2012

JäälTöömaaTööhoosJää ootelSaagimasMärjad jalad
Meil on üles seatud kolm termomeetrit, igasse keldris olevasse ruumi üks. Allesjäänud jää kogust kuidagi teisiti kui silmaga me mõõta ei plaani, pole just väga täpne ja teaduslik meetod aga ega me täppistööle antud puhul ei pretendeerigi.

27. veebruar Keldris -2°C, jääkoguse vähenemine puudub

5. märts Keldris -2°C, jääkogus sama võrreldes eelmise kontrollvaatlusega

12. märts Keldris -2°C, õues on juba tunda kevadet aga veel ei paista:), jääolud muutusteta

Kevade soe hakkab tunda andma ning edaspidi paneme kirja kolm erinevat temperatuuri- iga keldri ruumi kohta eraldi.

19. märts Esimeses ruumis -1°C, keskmises -1,5°C ja viimases, kus asub jää, endiselt -2°C. Sinna sisse astudes on talvist külma kohe ninas tunda:) Seinad ja lagi samamoodi jääs, kuis nad olid poolteist kuud tagasi. Jää sulamist ikka veel ei toimu. See-eest õues on juba näha ja kuulda kevadet, mõni päev tagasi väljas 9°C, täna 3-4°C ringis.

26. märts Esimeses ja teises ruumis -1°C, viimases -1,5°C. Talvel sisse tulnud lumi on põrandal igas ruumis veel alles. Jää ilmutab aurustumise märke- teravad nurgad on ümaramaks läinud aga seinad endiselt härmas. Õues on juba suur sula ning Mustjõgi on sängist väljas.

2. aprill Esimeses ja teises ruumis pool külmakraadi, jääruumis -1°C. Lumi endiselt põrandal ning külma jää hingust on tunda. Senimaani võib tulemusega rahul olla.

9. aprill Esimestes ruumides jätkuvalt poole külmakraadi ringis, jääd hoidvas ruumis -1°C.

16. aprill Kevad annab tunda- esimeses ja teises ruumis temperatuur nulli lähedal, jääruumis napilt üks külmakraad. Õu on juba linnulaulust paksuks minemas ning kevad on võimust võtnud. Täna oli näha peaaegu täies õies sinililli:)

23. aprill Jääruumis on temperatuur nulli ümber, eesruumides +1°C.

30. aprill Esimeses ja teises ruumis +2°C ning põhiruumis pool soojakraadi. Jääd on alles napilt üle poole algsest ning seinad on jäävabad. Õuest suure kevade käest sisse astudes on aga külma hingus muljetavaldav. Tänane maksimum EMHI andmetel +18°C.

7. mai Esimestes ruumides +3°C ning tagumises +1°C.

14. mai Esimeses ja teises ruumis neli soojakraadi ja viimases +2°C

21. mai Eesruumides +6°C ja jääruumis pea neli soojakraadi. Jää on kahanenud veerandini ning usun, et teda vast suvise pööripühani jätkub, mitte enamaks.

Kuigi andmete veebi jõudmine on olnud katkendlik said kõik andmed siiski õigel ajal kirja.

28. mai Esimestes ruumides 7°C, tagumises 6°C. Jää sulamine on suurema hoo sisse saanud.

4. juuni Esimestes ruumides 8°C, tagumises 7°C.

11. juuni Esimestes ruumides 9°C, tagumises 8°C. Nädala pärast on jää vist otsas?

18. juuni Kõigis ruumides 9°C. Jääd on vaid mõni üksik tükk. Sellega on seekordne ettevõtmine jääkeldris lõppenud. Kokkuvõte saadud kogemusest ja teadmisest tuleb sügise poole.

One Response to Jääkelder – 2012

  1. http://www./ says:

    Julkinen liikenne ei toimi kunnolla, se ei ole niin edullista kuin pitäisi, se on useimmiten hitaampa kuin yksityisautoilu (ihan oman kokemuksen kautta todettu) ja ennen kaikkea todella paljon epämukavampaa. Hyvä se on silloin sanoa, kun asuu keskellä Helsinkiä – siellä julkista liikennettä ja yhteyksiä on paljon, bussipysäkille ei tarvitse kävellä 3 kilometriä eikä vaihtovuorojen odottelu kestä ikuisuutta. Kyllä, nukun mielummin 45 min. pidempään aamulla ja huristelen töihin mukavasti lämpimässä autossa omaa musiikkia kuunnelleen enkä kalseassa, vetoisassa ja hälyisässä ruuhkabussissa. Hyrr.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.