Kohtumine metsisekukega

Täna juhtus eriskummaline lugu. Sõitsin jalgrattaga läbi Taheva mõisapargi Jääkeldrisse olusi uurima, seni oli nagu kõik tavaline kuni nägin pargis askeldamas metsisekukke!!

Kohe meenus ammukuuldud lugu Luua kooli ühika õuel kevadeti käinud metsisest. Meenutuse saatel jätsin ratta eneselegi märkamatult seisma ning mõtlesin, mis edasi? Ta oli teest mõni meeter eemal. Otsustasin minna lähemale ning juba tekkis lootus teda ka pildile saada. Seisatasin temast umbes viie meetri kaugusel, tundus olevat väga julge, ilmselt noor lind. Võtsin välja pildiaparaatuse, samal ajal hakkas lind mulle sik-sakkides lähenema, algul ettevaatlikult, hiljem julgust kogudes. Ilmselt tundis konkurentsi. Ütlesin talle küll, et mina tema kanadele ligi ei tiku aga see ei tundunud talle mõjuvat 🙂

Kui proovisin teda pildile saada hakkas metsis mind justkui ründama, samas hoides end nagu veidi tagasi. Lähemale kui meeter ta mulle ei tulnud. Mõni pilt tehtud, asusin teele ja jätsin uhke linnu oma mänguplatsile. Loodetavasti tundis ta end nüüd julgemana olles näilisest konkurendist võitu saanud. Mina aga tundsin meeliülendavat tunnet – ega iga päev ei satu loodusega nii vahetult kokku.

Metsis kuulub Eestis looduskaitsealuste liikide II kategooriasse. Siinsed männimetsad pakuvad talle häid elupaiku ning metsise elupaikade kaitseks on Parmu metsadesse loodud ka sihtkaitsevöönd.

KülgvaadeRündel
This entry was posted in Ökoküla uudised. Bookmark the permalink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.