Hargla kandi rahvajuttude päev

16. juulil tähistati Hargla kandis eesti rahvajutu aastat. Valga valla toel leidsid aset õpituba ja muusikaliste vahepaladega jutuõhtu. Esinesid jutuvestja ja koolitaja Piret Päär ning rahvamuusik Meelika Hainsoo.

Õpitoa vestlusring

Õpitoas arutleti alustuseks selle üle, mida lood ja nende jutustamine inimeste jaoks tähendavad. Need, kes siin kandis juba pikemalt elanud, jagasid nii oma lugusid kui ka neid, mida nad on kuulnud vanematelt sugulastelt. Piret Päär oli toonud kaasa ka Hargla kandi lugusid, mida võib leida arhiivist. Õpitoa lõppedes olid osalejad ühel meelel, et oleks hea saada jätkukoolitusel uuesti kokku ja Hargla kandi lugudesse juba intensiivsemalt süveneda.

Meelika Hainsoo ja Piret Päär

Jutuõhtul oli kuulajaid üle neljakümne – nende hulgas nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Piret Pääri palvel jagasid mõne kohaliku loo ka Kalev ja Lea. Kaasas olnud lapsed ei jaksanud küll kogu aja paigal olla ning jooksid vahepeal õues ringi, kuid kõik nad jäid siiski aeg-ajalt lummatult Pireti jutte või Meelika muusikat kuulama.

Päeva lõpetas lõkkeõhtu, kuhu jagus veel jutte vestmiseks ja kus mängisid pilli kohalikud muusikud.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Hargla kandi rahvajuttude päev läks igati korda. Publikult oli kuulda vaid positiivset tagasisidet. Oli väga ilus ja südamlik päev. Aitäh Valga vallale ja kõigile, kes aitasid toimumiskoha õdusaks teha!

 

This entry was posted in Ökoküla uudised. Bookmark the permalink.

One Response to Hargla kandi rahvajuttude päev

  1. Alan Noorkoiv says:

    Well done!. I fully support what you are doing, and perhaps next year I can visit your wonderful Parish.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.