Parmu Ökoküla Bushcrafti festivalil

Juuni keskel pakkis osa ökoküla rahvast kompsud kokku ja sõitis Põhja-Eestisse Bushcraft Estonia festivalile. Eesmärgiks olime võtnud tutvustada Parmu Ökoküla, levitamaks pisikut ja meelitamaks toredaid inimesi meie kanti tulema külla ja isegi elama. Lisaks tutvustasime Kotuse koostööpiirkonda ja 20. juulil toimuvat Kotussõ Uma Üülaata. Meie osalemiseks pani õla alla Valga Vald, toetades meie projekti kui kogukonnaprojekti.

Festival toimus 14. – 16. juunil ning osalejatele tasuta õpitube tegid ökoküla liikmed nii laupäeval kui pühapäeval. Festivali korraldajad olid meile eraldanud suisa oma platsi, kus toimusid erinevad õpitoad, mis olid väga menukad ning Merikese unenäopüüdjate õpituba osutus nii populaarseks, et kogu varutud materjal sai esimesel päeval otsa. Ülerahvastatud oli ka maasaunas toimunud loodusliku kosmeetika ning looduslike pesemisvahendite ja saunamassaaži õpitoad, mida viisid läbi Jandra koos lätlasest permakultuuri edendaja Ligaga.

Õpitubade valik ja ökoküla rahvas olid piisavalt huvitavad, et Vikerraadio reporter pärast pikemat tutvumist võttis ka mikrofoni kätte ja haaras sabast Jandral ja Andresel sabast ning vestles nendega pikemalt. Mis sellest vestlusest saatesse jõudis, saate kuulata Huvitaja saatelõigust.

Muljed Bushcraftist on head ning võib-olla kohtume seal järgmisel aastal!

Aitäh Valga Vallale toetuse eest!

This entry was posted in Ökoküla uudised. Bookmark the permalink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.