Filmitalgud

Suvel pole me jõudnud päris igal nädalal talgutada. Seda vahvam oli, kui Raul kutsus seekord kokku teistsugused talgud. Tema kui “Tõe ja õiguse” filmi kaadritagune jõud ja hobusespets kutsus Parmu Ökoküla liikmeid appi heinateole. Ees ootas teistsugune heinategemine, kui viimasel ajal Eestis näha on – hein tuli panna rõukudesse, tagamaks filmikaadrites ajastutruudus. Seekordne postitus on videote rohke, fotod leiate meie facebooki lehel.

Ei saa üle Emajõest (tegelikult Mustjõest)…

Heinalised olid täis tegutsemisindu, kuid uhtule (Väike murdesõnastik: uhtu “madal heinamaa Har kaart) jõudmine võttis oodatust kauem aega, sest jõetase oli tõusnud ning ligipääs tulevasele võtteplatsile oli kohati üle ujutatud. See meid siiski ei takistanud. Hobusemehed said kuiva jalaga läbi (video Youtube’is), enamik talgulisi võttis kasutud jalanõud (jah, kummikud) jalast, käärisid püksisääred üles ning kahlasid läbi vee. Kuid butafooria, rõuguredelid, oli ka vaja veel kohale viia – need olid maasturi taga kärus. Kuna hobusemehed ära ei uppunud, siis võtsid filmimehed kätte ja kimasid veest läbi (video Youtube’is).

Talgud uhtul

Uhtule jõudsime igatahes kõik kohale, kes puhaste jalgadega, kes kuivadega, aga Tormi asus lõõtsa tõmbama ja töö sai alata. Alustuseks tuli rõuguredelid paika panna, kuid neid ei saanud me panna tunde järgi, vaid ikka nii, et filmis ilus jääks.

Kui rõuguredelid püsti, läks heinategu lahti. Hea ja vaikne töö on see heinategu.

Kui heina rõuku panek oli juba käpas, jäi veel viimane rõuk teha. Narr lugu – see pidigi filmi jaoks jalgu pidi vees olema. Teadmisest, et rõuk tuleb nii teha kunsti nimel, ei piisanud summutamaks tunnet, et tegevus väärib Aasta Tola tiitlit:

Kodutee

Tagasiteel oli vett veidi juurde tulnud ning enamik talgulistest ei soovinud omal nahal kindlaks teha, palju vesi tõusnud oli. Hobune aitas väsinud talgulised hädast välja ja viis läbi vee meid vankril üle vee:


 

Hoolimata rohkest veest said talgud peetud ja uhtu võttepäevaks ette valmistatud. Talgutele jõudis Parmu Ökokülast 5 pere – kõige tähtsamal hetkel, talgulõunal, oli meid koos kõigi lastega 23. Ilm oli päikseline ja kuiv, enamik talgulistest jäid terveks ning tähtsad kaadrid said õigel päeval üles võetud. Jääme filmi ootama!

This entry was posted in Ökoküla uudised. Bookmark the permalink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.